ייעוץ ארגונומי

ייעוץ ארגונומי הוא חלק בלתי נפרד ממהותנו וממטרת פעילותנו בפרואקטיב: לשמור על בריאות העובדים ועל אורח חיים מיטבי בארגונים. שירותי ייעוץ ארגונומי ניתנים אצלנו הן כחלק מתכנית כוללת, הן במסגרת אירועי חברה והן כייעוץ נקודתי. אז בואו נדבר על זה...

בואו נדבר על ארגונומיה בעבודה

ארגונומיה היא מדע העוסק בקשרים שמתקיימים בין האדם לסביבתו מנקודת מבט של הנדסת אנוש. ארגונומיה בעבודה חוקרת את התנהגות האדם במקום עבודתו ואת היחס המתקיים בינו לבין הסביבה והמטלות שעליו לבצע בעת שהותו בה. המטרה היא להתאים את הסביבה לאדם העובד, לשפר אותה ולהפוך אותה לידידותית עבורו. זאת מתוך אמונה שסביבת עבודה בריאה, נעימה, נוחה ונטולת סיכונים תעסוקתיים, מובילה לתפוקת ייצור טובה יותר, להקטנת ההיעדרות מעבודה ולהימנעות מאובדן הכנסה. מטרה זו מושגת על ידי למידת סביבת העובד, הבנת הצרכים האישיים שלו במסגרתה, ותכנון השינויים הנדרשים להשגת תנאים פיזיים ופסיכולוגיים הולמים עבורו. יישום ארגונומיה בעבודה בצורה המיטבית בכל ארגון, משרד ומפעל, נעשה באמצעות ייעוץ ארגונומי.

אימון מתיחות | ארגונומיה בעבודה | ייעוץ ארגונומי
ארגונומיה בעבודה | ייעוץ ארגונומי

ייעוץ ארגונומי - כל ארגון זקוק לו

מחקרים רבים שנעשו בסביבות עבודה של חברות וארגונים רבים בארץ ובעולם, העלו כי אלו נאלצים להתמודד עם שלל בעיות מהן סובלים העובדים במקום – כאבים, אי נוחות, דלקות ופגיעות אורתופדיות. זאת כתוצאה מתנאי סביבה שאינם אופטימליים – ישיבה לא נוחה שעות רבות מול המחשב, עבודה בסביבה של רעש, קרינה, לחות וכיו"ב, מאמץ פיזי המפעיל לחץ על הגוף ועוד. בעיות אלו מהוות מקור להיעדרויות תכופות מהעבודה, פוגעות בתפוקת העובדים, ובהתאם לכך גם בהישגי הארגון. ייעוץ ארגונומי נותן מענה לצורך גדול ביצירת סביבה מטיבה, שתקל על העובדים, ותצמצם באופן משמעותי ואף תמנע את קיומן של בעיות אלו. ייעוץ ארגונומי הינו בגדר חובה לכל ארגון ועסק השואפים לשמור על בריאות העובד, נוחותו, שיפור הרגשתו והכנסתו השוטפת, והמעסיק כדי ליהנות מעובדים שמגיעים מדי יום לעבוד עם מוטיבציה ומבצעים את משימותיהם ביעילות.

ארגונומיה בעבודה הוא תחום מומחיות בפרואקטיב

בפרואקטיב אנו מבינים את חשיבותה של ארגונומיה בעבודה ואת הצורך להשקיע בנכס החשוב ביותר לארגון – ההון האנושי. בהתאם לכך, אנו מספקים שירותי ייעוץ ארגונומי מתקדמים בקשת רחבה של חברות, משרדים, מפעלים ועסקים כחלק מהפקת אירועי חברה או כייעוץ נפרד, בכל היקף ובכל רחבי הארץ. הייעוץ ניתן בראייה כוללת של שטחי העבודה בארגון וכן ספציפית בעמדות העבודה האישיות של כל עובד.

ייעוץ ארגונומי מתבצע על ידי צוות מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום. במקרים רבים אנו משלבים את אותו במסגרת אירועי חברה חווייתיים.

ארגונומיה בעבודה | ייעוץ ארגונומי
ארגונומיה בעבודה | ייעוץ ארגונומי

כיצד מתבצע הייעוץ הארגונומי בפרואקטיב? 

במסגרת הייעוץ הארגונומי אנו פועלים להתאמה והנגשה של עמדות העבודה לצרכי העובדים, ליכולותיהם ולמגבלותיהם. כמו כן, אנו מייעצים לכל עובדת ועובד כיצד להתנהל באופן נכון, כך שיוכלו לעבוד ביעילות ובטיחות תוך שיפור הישגיהם ותחושותיהם כאחד.

הייעוץ האישי נעשה באמצעות שיחה שאנו מקיימים עם כל עובד ותוך תצפית על התנהלותו בעבודה. אנו בוחנים את מידותיו הפיזיות של העובד, תנוחות העבודה שלו, הרגלי עבודתו, מטלותיו הייחודיות, פסקי הזמן הנדרשים לו, השימוש במחשב נייד, מידת הסינוור וכו'. בהתאם לכך, אנו פועלים לשיפור סביבת העבודה בכל היבט, החל  מארגון צורת הישיבה בהתאמה לציוד ולכלים שבעמדת העבודה ועד לתרגילים שכל עובד יכול לבצע במהלך היום לשיפור תחושתו. בסיום הייעוץ, עמדות העבודה של כל עובד ועובדת תהיינה מותאמות עבורם באופן המיטבי.

נאמני ארגונומיה פנים ארגוניים-הדור הבא:

בנוסף לייעוץ האישי ולהרצאות שאנו מקיימים בארגונים, היועצים שלנו בפרואקטיב גם מעבירים קורסים וימי עיון שבמהלכם הם מכשירים נאמני ארגונומיה פנים אירגוניים שמתפקידם לדאוג לשימור והטמעת התנהלות ארגונומית נכונה בתוך הארגון. הנאמנים עוברים הכשרה קצרה שבמהלכה הם לומדים את יסודות הייעוץ הארגונומי, הסיבות לכאבי הגב ופתרונות אפשריים, מצבים ונורות אזהרה שמחייבים עצירה והתבוננות לשם שיפור התנהלות העובדים בתוך הארגון, וכל זאת על מנת למנוע מצב של פציעה עוד לפני שהיא מתרחשת ברמת העובד וברמה הרוחבית בארגון כולו.

הנאמנים הם עובדים מתוך הארגון וככאלה יש להם את המנדט להסתובב בארגון באופן שוטף ולנטרל מצבים של התנהלות ארגונומית לקויה עוד לפני שאלו מבשילים לכדי פציעה של ממש.

ייעוץ בבנק פועלים
ייעוץ אישי

מצבים המחייבים ייעוץ ארגונומי:

  • עובדים המתלוננים על כאבים ו/או על לחצים שונים המופעלים על הגוף בזמן עבודתם
  • היעדרויות מרובות של עובדים כתוצאה מנזקים שעיסוקם מסב להם
  • עבודה המתבצעת בתנאי סביבה שאינם אופטימאליים
  • עבודה המאופיינת במשימות הכוללות תנועות שחוזרות על עצמן במהלך היום
  • עבודה במנח קבוע (ישיבה ארוכה, עמידה) לאורך זמן.
  • מצבים בהם נדרשות הנחיות לעבודה עם ציוד חדש
  • כאשר הארגון מארגן סדרת בדיקות רפואיות לעובדים.

השאירו פרטים ובחרו פעילות

צוות פרואקטיב ישמח לספק לכם ייעוץ ארגונומי שיביא לשיפור בכל היבט אישי ותעסוקתי.